DSC03224-001

Máš medzipristátie v DUBAJI? Akým spôsobom sme sa presunuli z letiska ku najvyššej budove sveta Burj Khalifa ???  ↓↓↓

Odporúčam METRO… V metre si kúp lístok nol (červená kartička ) za 5 eur/22AED …Emirátsky dirham (AED)/ a možes ho použiť na čokolvek z verejnej dopravy do 24h…TERMINAL 2– na tomto terminále sme mali niekolko hodinové medzipristátie. Názov stanice metra na ktoré sme išli Al Qiyadah Metro Station – metro máš 15-20 min. pešo od letiska /po lavej strane – prípadne sa spýtaj na letisku určite ti poradia/……ku Burj Khalifa /najznámejšia budova/ sa tak dostaneš do 30-45 min ;)…Terminal 1 a 3 by malo mať  metro na letisku ale preistotu si túto informáciu over, nikdy som tam nebola 🙂

Vozne v metre sú podelené na: 1-vozne pre mužov, 2-vozne pre ženy, 3-zmiešané vozne

Terminal 2– zo stanice Al Qiyadah /zelená číslo 16/ (smer) → Burj Khalifa/Dubai Mall Station /červená číslo 25/ po vystupení na Dubai Mall stačí  prejsť cez nákupné cetrum k východu, kde pred tebou bude stáť najvyššia budova sveta.

VAE-Dubai-Metro-2014

Metrom môžeš pokračovať napríklad k číslu 35 ktoré sa nachádza blízko Fascinujúceho palmového ostrova  /Palm Islands /..

Metro je z prevažnej časti  nadzemné. Najlepšie si jazdu vychutnáš ak sa dostaneš do prvého vozňa. Budeš mať najlepší výhlad na okolité mrakodrapy.

dubai-metro-fundraising-2

Kedže budeš mať kartu nemusíš platiť taxík za každý presun a v kľude toho možeš ísť pokukať aj viac ( karta platí aj pre AUTOBUS…pre celú verejnú dopravu! ) Ak máš otázku napíš do komentu 😉

medzipristátie v DUBAI?

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s